narpazar.com

PHOTOSHOP CS6

PHOTOSHOP CS6

Bütün resimleri göster

Uygulamalı Görsel Eğitim Seti Hediye,  OKU, İZLE, DİNLE, ÖĞREN

Detaylar

İNDİRİMDE
25.50TL KDV dahil

34.00TL KDV dahil

(İndirim oranı 25 %)

--> Hızlı Gönderi


Fotoğraf sanatı ve tasarımcı bakış açısıyla Photoshop’u inceleyen eşsiz olan bu eser, Masaüstü yayıncılık, web ve fotoğraf alanlarında Adobe Photoshop’un kullanımına yönelik püf noktaları ve uygulama örneklerini içerir.

Photoshop şimdi daha çok gelişmiş bir grafik işleme aracı haline geldi. Özellikle CS5.5 ve CS6 sürümlerinde geliştirilen 3D katman ve araçları ile üç boyutlu tasarımlar artık çok daha kolay yapılmaya başlandı. Bununla birlikte web tasarımcıları ve dijital fotoğrafçılar için daha da kolaylıklar sağlıyor. Ayrıca Photoshop ile video hazırlamak da mümkün oldu. Kitabın içerisinde bu saymış olduğumuz bütün konular enine boyuna, tasarımdan baskı sürecine kadar bilgi ve deneyimler ile anlatılmıştır.

 

Bu kitabı Photoshop’a yeni başlayanlar, orta seviyedekiler ve ileri seviyedekiler kullanabilir. Her seviyedeki kullanıcılar bu kitapta kendilerine göre bir şeyler bulacaktır. Mümkün olduğunca sade bir dil kullanılarak herkesin kolaylıkla anlayabileceği bir kitap hazırlanmıştır. 

 

Bu kitap, fotoğraf sanatı ve bir tasarımcının bakış açısıyla Photoshop’u inceleyip öğreten nadir kitaplardan biridir. Masaüstü yayıncılık, web tasarımı ve fotoğrafçılık alanlarında Photoshop’un kullanımına yönelik teknikleri, püf noktaları ve uygulama örneklerini bu kitapta bulacaksınız. 

 

Kitapta yer alan başlıca konu başlıkları şöyledir:

 

Photoshop CS6’a Giriş

Photoshop CS6’daki Yenilikler

Tasarım Temelleri ve Süreçleri

Photoshop’un Temelleri, Arayüz, Paneller ve Araçlar

Seçimler ile Çalışmak ve Püf Noktaları

Katmanlar ile Çalışmak

Tipografi 

Vektör Çizim Teknikleri

Stillerle Çalışmak

Boyama ve Renklendirme Teknikleri

Dolgular, Fırçalar ve Dijital Kalemler Çalışmak

Görüntü İşleme ve Manipülasyon

Dijital Fotoğrafçılık, Photoshop ve Camera Raw 

Akıllı Nesneler ve Filtreler

Masaüstü Yayıncılık ve Baskı Süreci

Web Tasarım Arayüzü Hazırlamak ve Dilimleme İşlemleri

3D Tasarım

Videolar ile Çalışmak

Photoshop ile Animasyon Hazırlamak

Medikal Photoshop

En Çok Merak Edilen Photoshop Uygulamaları

Kolaj Çalışmaları

Fotomanipülasyon Çalışmaları

Rötuş Çalışmaları

Baskı Süreçleri

Photoshop Kısayolları

 


Yazar Hakkında;

 

Özge Mardi BAYAR grafik ve tasarımla ile tanışması; İzmir Göztepe Meslek Lisesi Grafik Tasarım Bölümü, yetenek sınavını birincilikle kazanmasıyla başladı. Tasarım, tipografi ve illüstrasyon yeteneğini bu yıllarda geliştirdi. Üniversite eğitimini, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim Öğretmenliği A.B.D. Grafik Tasarım Bölümü’nde tamamladı. Aynı üniversitede Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Programı’nda, Çocuk Kitapları Resimlemede Karakter Çizme tez araştırması bulunmaktadır. Üniversite dönemiyle birlikte reklam ajanslarının tasarım departmanlarında grafik tasarımcı, yayınevlerinde görsel tasarımcı ve ıllustrator olarak çalıştı. Doç. Dr. Arif Ziya Tunç’a 2005–2009 Eğitim dönemlerinde İzmir Ekonomi Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nde Computer Added Graphic Design dersinde asistanlık yaptı. 2006 - 2007 yayın döneminde her hafta Cumartesi günleri TRT Bilişim Rüzgarı Programı’nda, Bilişim Tasarım Bölümü’nde Photoshop Programını anlattı. Fotolia.com için video eğitimler hazırlamaktadır. 2006'dan beri Vectorel Studio'da Reklam Sanat Yönetmenidir. 2007’den beri GMK/Grafikerler Meslek Kuruluşu üyesidir. 2008’den beri yayınlanan VS Magazin On-line dergisinin Görsel Yayın Yönetmeni’dir. Ayrıca yazarımızın KODLAB’tan daha önce Photoshop CS5-CS5.5 ve Dijital Fotoğrafçılık kitapları çıkmıştır.