narpazar.com

Revit Architecture 2013

Revit Architecture 2013

Mimarinin yanı sıra, peyzaj mimarlığı, arazi modelleme, iç mimarlık, inşaat mühendisliği gibi alanlarda, mekân (iç ve dış) modellemeleri için vazgeçilmez bir program

2.Baskı

Detaylar

İNDİRİMDE
40.70TL KDV dahil

55.00TL KDV dahil

(İndirim oranı 26 %)

--> Hızlı Gönderi


İlk kez Revit Architecture ile tanışan mimarlar ve tasarımcılar için proje aşamasından sunum aşamasına kadar kapsamlı kılavuz

Mimarlar için T cetvelinden bile vazgeçilmez bir araç ve bu araç için vazgeçilmez bir temel başvuru kaynağı…


Günümüzde mimarların vazgeçemeyeceği bir araç varsa, T cetveli değil, Revit’tir. Halihazırda endüstri standardı olarak kabul edilen Revit, kütle etüdünden yapıya, araziden taşıyıcı sisteme, görselleştirmeden en ince detay çizimine yaygın kullanım alanına sahip bir yazılımdır. 

Revit Architecture, mimarinin yanı sıra, peyzaj mimarlığı, arazi modelleme, iç mimarlık, inşaat mühendisliği (özellikle taşıyıcı sistem çizimi ve detaylandırma) gibi alanlarda, mekân (iç ve dış) modellemenin kullanıldığı bütün sektörlerde de yaygın olarak kullanılmaktadır.  Milyonlarca kullanıcı tarafından 2 ve 3 boyutlu sunumlar yapmak için de kullanılan Revit, AutoCAD, SketchUp gibi tasarım programlarıyla, Revit Structure adlı mühendislik yazılımıyla da uyumludur. 

Üniversitelerimizin ilgili bölümlerinde ders olarak okutulan ya da CAD derslerinde uzun uzadıya anlatılan Revit, bütün bu alanlarda ve aşamalarda kullanılabilir, ama daha önemlisi, bütün aşamaların birbirleriyle parametric olarak ilişkilendirilmiş olmasıdır. Herhangi bir aşamada yapılan değişiklik, diğer bütün aşamalara yansır. 


Bu kitap, müzisyen, yayıncı, yazar ve akademisyen Gökalp Baykal’ın CAD ve grafik tasarım konusunda yıllardır yazmış olduğu kitaplardan biridir. Her zamanki gibi, Gökalp Baykal’ın titiz üslubu ve berrak anlatımı, kavranması en güç konuların bile rahatlıkla anlaşılmasını sağlıyor. Bu kitapla okurlar daha önce hiçbir CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) kullanmamış olsalar bile Revit Architecture 2013’e tamamen hakim olabilecekler. Kitabın sonlarında, gerçek uygulama ve projelerden verilen örneklerle, anlatılan konular somutlaştırılmış ve okura zengin örnekler sunulmuş. 


Pusula Yayıncılık ile Autodesk’in Türkiye’deki yetkili dağıtıcısı Sayısal Grafik’in işbirliğinin bir ürünü olan bu kitap, Sayısal Grafik tarafından tavsiye edilmektedir.  


Gökalp Baykal
 
Kitap Özellikleri
ISBN : 978-9944-711-83-8
Basım Tarihi : 2013
Baskı : 2. baskı
Sayfa : 849
Ebat : 16,5 x 24 cm.